Resim27Resim26Resim28Resim24

 

AEEE geri dönüşüm sürecinin tamamında profesyonel, çevreye duyarlı ayırma ve işleme prosesi ile en yüksek getiriyi sağlamaktayız.

 

Uzmanlık Alanlarımız

AEEE toplama, arıtılma ve geri dönüşümü için kapsamlı bir çözüm yelpazesi sunmaktadır. Kişiye özel tam hizmet çözümleri: Uzun bir zamana dayanan deneyimimiz ile AEEE geri dönüşümü ve atık yönetimi için müşterilerimize özelleştirilmiş ve değer olarak optimize edilmiş çözümler sunabiliyoruz. Küresel ağ: Müşterilerimiz için en uygun geri dönüşüm hizmetini küresel pazarda sergiliyoruz. Müşterilerimiz çeşitli sanayi, ticari ve endüstriyel müşteriler, belediye ve özel atık bertaraf şirketlerinin üreticileri, servis sağlayıcıları içerir.

İşlediğimiz ve geri dönüştürdüğümüz materyaller hakkında sizi fikir sahibi yapacak materyalleri şöyle sıralayabiliriz:

Her çeşit baskılı devre kartları, PC, laptop ve server anakartları, router ve switch kartları, ekran kartları, panel kartları, cep telefonu kartları, hard diskler, TV kartları, güç kaynağı üniteleri, demonte pamoları vs.

Entegre devreler, transistörler, mikroişlemciler, konektörler ve pimler gibi elektronik bileşenler.

Yönlendirici (router), şalter (switch), yazıcı (printer), dekoder (decoder), alıcı(receiver), laptop (dizüstü bilgisayar), PC (masaüstü bilgisayar) ve sunucu(server)lar gibi full cihazlar.

Bilgisayar, laptop, sunucu, işlemci, ram-bellek, sabit disk, sürücüler, fan ve soğutucular (heatsink) ile her türlü kablolu veya modül donanım bileşenleri.

Radyo ve baz istasyonu ekipmanları, GSM mobil şebeke üniteleri.

 

Geri dönüşüm hizmetini sağladığımız sektör yelpazesi oldukça geniştir:

 • Telekomünikasyon
 • Elektronik üretim
 • Elektrik
 • Otomotiv
 • Geri dönüşüm firmaları
 • Nakliyat firmaları
 • Elektronik tamir-bakım servisleri
 • Belediye çöp toplama hizmetleri.

 

AEEE İşleme ve Geri Dönüştürme

AEEE işlemede, manuel ve mekanik işleme teknikleri ile geri dönüşüm için pazarlanabilir ikincil hammadde elde ederiz. Eğitimli, deneyimli kadromuz ve ileri teknoloji makinelerimiz ile tüm yasal gereksinimleri karşılıyoruz. Modern işleme teknikleri ile geri dönüşüm oranlarını maksimize ediyor ve çevre kirliliğine neden olan maddeleri 100 oranında temizliyoruz. Böylece, çevre dostluğundan vazgeçmeden, değerli ve pazarlanabilir verimli madde ve hammaddeler elde ediyoruz.

 

Demonte sökme ve Zararlaştırma

Ağırlığı ölçülen AEEE materyali düzgünce demonte edilerek parçalanır ve zararsız haliyele tesisimizden çıkar.

Elde edilen fraksiyonlar, daha sonra değerine göre ayırma yöntemiyle sıradaki işlemler için ayrılır.

Kirlilik içeren fraksiyonlar uygun özel kaplar içinde toplanır, çevre dostu hale getirilerek bertaraf edilir.

 

Veri İmha Hizmeti

Günümüzde, kişisel ve kurumsal elektronik verilerin bu denli büyüdüğü bir dünyada, bu verilerin yönetimi, güvenli ve yasal yollardan temizlenmesi çok büyük önem arz ediyor. Bilgisayar, cep telefonu, tablet ya da sabit disklerdeki dijital veriler sadece kullanılırken değil, çöpe atıldıktan sonra da güvende olmalıdır.

 

Hard Disk Parçalama

Veri ortamının kesintisiz ve geri döndürülemez biçimde imha edilmesi için en güvenli yöntem ezme ve parçalama işlemidir. Böylece, daha küçük parçalar ile veriler daha güvenli bir biçimde yok edilir.

Hard disk imha süreci:

 • Standartlara uygun olarak güvenli veri koruma kaplarının sağlanması
 • Hard disklerin toplanması, taşınması ve imhası
 • Yüksek performanslı parçalayıcı ile imha
 • İmha sürecinin şeffaf raporlaması
 • İmha işleminin belgelendirilmesi

Talebiniz üzerine ihtiyacınız olan veri imha teklifimizi tarafınıza iletebilir ya da uzmanlarımıza işyerinizde randevu imkanı sağlayabiliriz. Hizmetlerimiz sizi ikna edecektir…

 

Parçalanmış Disklerin Geri Dönüşümü

Veri depolama cihazı parçalandıktan sonraki hali, geri kazanılabilen değerli metaller içerdiğinden en uygun geri dönüşüm sürecine sokulur.

Elektronik cihazların geri dönüşümü konusunda uzman profesyonel ekibimiz, güvenli veri imhası ve değerli metal geri kazanımı için parçalanmış diskleri, çevreye duyarlı geri dönüşüm sürecine sokarlar.

 

Özel Çözümler

Sınırlı sayıda hammadde, yükselen hammadde fiyatları, çevrenin atık ve emisyonlar için sınırlı olan kapasitesi, bütünsel yaşam döngüsü yönetimi ve özellikle çevre bilincinin artmasının bir parçası olarak kaynak etkin geri dönüşüm yönetimini çok daha önemli kılmıştır.

Ürün yaşam döngüsünün tüm aşamalarında Supportive Geri Dönüşüm müşterilerine özel çözümler sunmaktadır, şöyle ki

 • Bileşenlerin Geri Dönüşümü
 • Ürün Geri Dönüşümü
 • Yeniden Dağıtım
 • Yenileme
 • Yeniden Pazarlama

 

Toplama Taşıma

Kapsamlı iş ağımız doğrultusunda çalıştığımız uzman nakliye firmaları ile atıklarınızın doğru şekilde taşınmasını sağlıyoruz. Ayrıca lojistik uzmanlarımız, lojistik ve gümrükleme faaiyetleri sırasında, izleme ve raporlama yaparak organizasyonu özenle sağlamaktadır. Yasal gerekliliklere uygun olarak güvenli, esnek ve uyumlu toplama ve taşıma hizmetini garanti ediyoruz.

 

Depolama Çözümleri

Elektronik ve endüstriyel atıkların toplanması, ayrılması ve depolanması için lojistik hizmetlerinin bir parçası olarak özel ihtiyaçlarınıza uygun, gerekli kap ve konteynerleri sağlıyoruz.

Uygun konteynerleri seçerken atık ya da sektör kullanımına uygun olup olmadığına özen gösteriyor ve ihtiyaçlarınıza büyük önem veriyoruz.

 

İzleme ve Raporlama

Tüm geri dönüşüm işlemleri sırasında, dönüştürülebilen materyallerin arıtımı için, toplama, sıralama, sökme, işleme, ayırma ve homojenleştirme süreçlerinin, yüksek kalite standartlarımız ve atık yönetmeliğine uygunluğu tüm aşamalarında kontrol edilir.

Gözlemleme işleminin bir parçası olarak, kütle akış şeması ve atık imha sertifikası gibi gerekli tüm belgeleri müşterilerimize sağlamaktayız.

Talep üzerine müşterilerimizin ayrıştırılabilir materyalleri için kendilerine özel, sürekli analiz ve ayırma sonucu raporları arz etmekteyiz.